WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Aktualności i wydarzenia

 • Komisja Bezpieczeństwa i Porządku o dodatkowych patrolach i wałach powodziowych

  28 Czerwca 2022
  komisja1.jpeg

  Jesteśmy po posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla powiatu opolskiego, w związku z rozpoczęciem wakacji i zagrożeniami związanymi z tym okresem w roku – mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

  czytaj więcej
 • Mądre pomaganie trwa już ponad 30 lat

  28 Czerwca 2022
  dom1.jpeg

  Festyn Fundacji Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu pod hasłem #MądrePomaganie był okazją, by ponownie przyjrzeć się niesamowitemu dziełu jakie realizują wszyscy zaangażowani w działania dla niepełnosprawnych i podopiecznych fundacji.

  czytaj więcej
 • Te spotkania łączą, uczą i wspierają

  27 Czerwca 2022
  rzwysdakk.jpeg

  Za nami festyn  z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowany jak co roku przez  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu. Tym razem połączono go z Dniem Dziecka i zorganizowano w Domu Dziecka w Turawie we współpracy z jego dyrekcją i wychowawcami. W pikniku wzięli udział wychowankowie rodzin zastępczych, z którymi na co dzień współpracuje PCPR, razem z opiekunami i wychowankowie domów dziecka prowadzonych przez  Powiat Opolski.

  czytaj więcej
 • Ostatni dzwonek (fotogaleria)

  27 Czerwca 2022
  nie8.jpeg

  - Naszym uczniom, nauczycielom, pedagogom, psychologom, wszystkim pracownikom naszych szkół i jednostek oświatowych, dyrektorom, rodzicom ogromnie dziękuję za miniony rok, pełen wyzwań, za rok, w którym każdy z nich zdawał egzamin z radzenia sobie w niełatwych warunkach, realizowania planów, celów oraz osiągania sukcesów w okresie, który trudno nazwać przewidywalnym - mówi starosta Henryk Lakwa.

  czytaj więcej
 • Dofinansowanie do informatyzacji

  27 Czerwca 2022
  dotacjaoglaza.jpeg

  - Jesteśmy jednym z trzech powiatów, które otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, niezbędnego do prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych oraz zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów – mówi starosta Henryk Lakwa.

  czytaj więcej
 • Zarząd Powiatu z absolutorium. Radni byli jednomyślni.

  24 Czerwca 2022
  abso1.jpeg

  Radni Rady Powiatu Opolskiego jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z wykonania budżetu za ubiegły rok. Przyjęli też Raport o stanie powiatu. Udzielenie absolutorium oznacza, że radni po zapoznaniu się z opiniami Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu pozytywnie ocenili gospodarowanie ubiegłorocznym budżetem. 

  czytaj więcej