×
×

Aktualności i wydarzenia

 • PCPR: promują rodzicielstwo zastępcze i integrują

  29 Maja 2023
  apcprfront.jpeg

  - Nasze Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Opolu współpracując na co dzień z rodzinami zastępczymi, nie ustaje w działaniach na rzecz pozyskiwania nowych rodzin zastępczych, szczególnie tych niespokrewnionych - mówi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolska.  Jednym z takich działań, które integrują rodziny, a jednocześnie promują rodzicielstwo zastępcze są doroczne festyny organizowane przez PCPR.

   

   

   

   

   

  czytaj więcej
 • Dzień Strażaka w opolskiej Komendzie Miejskiej

  29 Maja 2023
  astraz13.jpeg

  Takie uroczystości to okazja do wręczenia awansów i nagród, tym razem również do przekazanie sprzętu.  Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3  w Niemodlinie zyskała  ciężki samochód ratowniczo gaśniczy z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego. Były też gratulacje i życzenia dla strażaków.

  czytaj więcej
 • Powiatowi laureaci konkursu KRUS

  26 Maja 2023
  krysfronfront.jpeg

  Promowanie bezpiecznego rolnictwa to jedno z zadań Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Konkursy dla dzieci i dorosłych są jedną z form promocji właściwych działań i dobrych praktyk. Powiat opolski włącza się w te działania.

  czytaj więcej
 • Ważna informacja dotycząca orzeczeń i kart parkingowych

  24 Maja 2023
 • Ogólnopolski portal o naszym projekcie

  23 Maja 2023
  goeforum.jpeg

  Geoforum.pl - największy ogólnopolski portal dotyczący geodezji, który pisze o zmianach, nowościach i innowacjach w tej branży, pisze o planach Powiatu związanych z utworzeniem cyfrowej ewidencji dróg. To kolejne usprawnienie w obszarze dostępu i wykorzystania danych geodezyjnych. Samorząd będzie zabiegał o dofinansowanie na ten cel.

  czytaj więcej
 • 35 dotacji na wymianą kopciuchów! Podpisanie umów.

  19 Maja 2023
  pompy1.jpeg

  - Trzydzieści pięć dotacji na wymianę kopciuchów trafi do wnioskodawców z tegorocznej edycji naszego proekologicznego programu. Starosta Henryk Lakwa i Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego podpisali dziś pierwsze umowy z z trojgiem wnioskodawców. (wkrótce podpisanie kolejnych).

  czytaj więcej