×
×

Aktualności i wydarzenia

 • Mamy wicemistrzynię Polski w carvingu

  23 Listopada 2023
  car2.jpeg

  Wicemistrzynią kraju w rzeźbieniu warzyw i owoców - jak można nazwać sztukę carvingu - jest Julia Okoń, wychowanka jednej z placówek prowadzonych przez Powiat Opolski.

  czytaj więcej
 • Rozbudowa drogi w Grabczoku na ukończeniu

  21 Listopada 2023
 • 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

  21 Listopada 2023
  dzieprsoc.jpeg

  21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia pracownikom socjalnym z naszego powiatu, szczególnie z naszych jednostek oraz wszystkim osobom, których działania są związane z pomaganiem. Wasza praca jest niezwykle ważna i wymagająca, ale przede wszystkim pełna empatii i poświęcenia. Dzięki Wam wiele osób, rodzin, seniorów i dzieci, znajduje wsparcie i pomoc.

  czytaj więcej
 • Instytut Nauk Pedagogicznych UO i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opolu łączą siły

  16 Listopada 2023
  inst4.jpeg

  Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, reprezentowany przez dr hab. Edwarda Nycza, zawarł porozumienie o współpracy z prowadzoną przez Powiat Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Opolu, kierowaną przez Joannę Bukowską-Golak. Otwierają się nowe możliwości dla studentów oraz pracowników i klientów Poradni.

  czytaj więcej
 • Aglomeracja Opolska informuje:

  15 Listopada 2023
  aglo.jpeg

  Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zapraszamy mieszkańców Aglomeracji Opolskiej do zapoznania się ze  Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej 2021+ wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko oraz przekazania swoich spostrzeżeń i opinii w wyznaczonym terminie konsultacji.

  czytaj więcej
 • "Tobie Polsko" pod naszym patronatem

  13 Listopada 2023
  tobie7.jpeg
  VI Festiwal "Tobie Polsko" organizowany pod patronatem i przy wsparciu Powiatu Opolskiego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów "Akces", już za nami. Ponieważ wydarzenie obejmowało dwie kategorie - plastyczną i wokalną, podczas Gali zaprezentowane zostały piękne prace uczniów z gminy Ozimek  i wzruszające wykonania laureatek ogólnopolskiego konkursu wokalnego. Gościem honorowym Festiwalu była wicestarosta Leonarda Płoszaj , która wręczyła nagrody laureatom kategorii plastycznej.
  czytaj więcej