×
×

Aktualności i wydarzenia

 • DPS w Prószkowie ma od dziś nowego dyrektora

  27 Stycznia 2023
  scipienzarzad.jpeg

  Katarzyna Ścipień jest od dziś (27 stycznia 2023 r.) dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. Zastąpiła na tym stanowisku Ryszarda Ciupka przeszedł na emeryturę. Kierował placówką przez ostatnie 6 lat.  

  czytaj więcej
 • Nasze szkoły wspierają finał WOŚP

  27 Stycznia 2023
  wospniemodlin.jpeg

  Nasze, czyli prowadzone przez Powiat Opolski  Zespoły Szkół aktywnie włączają się w kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na różne sposoby wspierają lokalne sztaby WOŚP. Więcej informacji: na profilach Zespołów Szkół w Tułowicach, Ozimku i Niemodlinie na Facebooku.

  czytaj więcej
 • Spotkanie PZZK. Ważne informacje dla hodowców drobiu!

  26 Stycznia 2023
  Grypa ptaków - zasady bezpieczeństwa.jpeg

  Wytyczne Powiatowego Lekarza Weterynarii w Opolu dla hodowców drobiu z  Opola, powiatu opolskiego i konkretnych gmin w  związku z potwierdzeniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u dwóch łabędzi niemych na terenie miasta Opola były jednym z  kluczowych tematów spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  czytaj więcej
 • Dziękujemy Panie Dyrektorze!

  24 Stycznia 2023
  ciupek1.jpeg

  - Patrzę wstecz z satysfakcją i poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - mówi Ryszard Ciupek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie, który z końcem stycznia przechodzi na emeryturę.  Pracę w DPS-ie rozpoczął w 2007 roku, kierował nim przez sześć lat.

  czytaj więcej
 • Powiat pomógł uratować czterystuletni zabytek

  20 Stycznia 2023
  konfstarrt.jpeg

  Widać już efekty renowacji zabytkowego konfesjonału w Kościele pw. Św. Marcina w Tarnowie Opolskim i wieńczącej go rzeźby. Zabytek był w bardzo złym stanie. - Dotacja udzielona w ubiegłym roku przez Powiat Opolski pozwoliła na pokrycie prawie połowy kosztów renowacji - mówi Tomasz Piątek, proboszcz Parafii św. Marcina w Tarnowie Opolskim. - Udało nam się wykonać prace dosłownie ratujące ten XVII - wieczny zabytek.

  czytaj więcej
 • Most w Ozimku w przebudowie

  18 Stycznia 2023
  mostfoto1.jpeg

  Przebudowa mostu w ciągu drogi przy ul. Kolejowej w Ozimku to największa inwestycja drogowa realizowana obecnie przez Powiat Opolski, konieczna ze względu na zły stan techniczny mostu. Efektem przebudowy będzie nie tylko wzmocnienie konstrukcji mostu, ale także zwiększenie jego nośności.

  czytaj więcej