×
×

Aktualności i wydarzenia

 • Trwa przebudowa drogi w Polskiej Nowej Wsi

  05 Października 2022
  pnw1.jpeg

  W Polskiej Nowej Wsi realizowana jest przebudowa drogi do szerokości 7 m i o dużej nośności, częściowo z chodnikiem - mówi starosta Henryk Lakwa. -  Droga była wąska, bardzo pouszkadzana, przebudowa była więc konieczna, ale ze względu na zakres prac, długość oraz typ i specyfikę drogi – kosztowna. Można było ją zrealizować w tym roku, bo właśnie w 2022 r. uzyskaliśmy rządowe środki na pokrycie stu procent kosztów tej inwestycji.

  czytaj więcej
 • Pomologia stawia na praktyków - cz.II

  04 Października 2022
  po22.jpeg

  Prószkowska Pomologia może się pochwalić współpracą z największą liczbą służb i formacji mundurowych w skali regionu, a być może nawet kraju. Zazwyczaj klasy mundurowe współpracują z policją czy strażą, natomiast kierunki mundurowe  w Pomologii, czyli klasy policyjne, strażackie czy bezpieczeństwa narodowego uczą się od przedstawicieli kilkunastu typów służb.

  czytaj więcej
 • Starosta na podium w plebiscycie Czytelników

  03 Października 2022
  mn2.jpeg

  Starosta Henryk Lakwa odebrał nagrodę dla zdobywcy I miejsca w Plebiscycie na polityka/działacza Mniejszości Niemieckiej gazety Wochenblatt. - Dziękuję za każdy oddany na mnie głos. Zwycięstwo w tym plebiscycie ma dla mnie znaczenie szczególne, bo jest to rodzaj docenienia mojej działalności samorządowej, ale i aktywności kulturalnej.

  czytaj więcej
 • Święto prószkowskiej Pomologii - cz.I

  03 Października 2022
  pom4.jpeg

  Prezentacja atutów szkoły oraz instytucji i służb, z którymi współpracuje Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów - to główne punkty programu Święta Szkoły połączonego z Dniem Patrona.

  czytaj więcej
 • O bezpieczeństwie i nie tylko

  29 Września 2022
  asf.jpeg
  Za nami narada pracowników. obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i obronnych z gmin naszego powiatu. Rozmawialiśmy między innymi o przeciwdziałaniu ASF (afrykański pomór świń) przez służby weterynaryjne. Nie ma powodów do obaw. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a gospodarstwa i zakłady przetwórstwa mają narzędzia do przeciwdziałania ASF - mówi starosta Henryk Lakwa.
   
  czytaj więcej
 • Kolejne interaktywne tablice trafiły do naszych szkół

  28 Września 2022
  tab1.jpeg

  Uczniowie zespołów szkół w Niemodlinie i w Ozimku będą mogli korzystać z 75 calowych multimedialnych monitorów. Zostały kupione za pieniądze z rządowego programu „Aktywna Tablica”. Z pewnością uatrakcyjnią proces nauczania. Wirtualne wycieczki, interaktywne ćwiczenia, multimedialne programy edukacyjne to tylko cześć możliwości jakie daje korzystanie z takich tablic.

  czytaj więcej