WAŻNA INFORMACJA: Komunikat dotyczący Nagród Starosty – Magnolie Powiatu Opolskiego***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Od 10.05.2021 r. darmowe porady prawne w powiecie opolskim są udzielane w punktach stacjonarnie jak i zdalnie***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

Aktualności i wydarzenia

 • Zapisz się na to ważne webinarium!

  22 Września 2021
  konfa1.jpeg

  Zapraszamy na konferencję na temat cyfrowej rewolucji w dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych. Powiat Opolski jest liderem Projektu dzięki któremu ta zmiana była możliwa, a efekt jest taki, że mieszkańcy całego województwa załatwią sprawy związane z dostępem do wspomnianych danych bez wychodzenia z domu. Od złożenia wniosku przez pobranie danych, map, wyrysów itp. po uiszczenie opłaty. To ogromne ułatwienie nie tylko dla Mieszkańców, ale także dla inwestorów, geodetów, komorników, rzeczoznawców i wszystkich, którzy pracują na dawnych geodezyjnych i kartograficznych. Więcej dowiecie się Państwo również dzięki webinarium. 

  czytaj więcej
 • Zainwestujemy w bezpieczeństwo pieszych

  20 Września 2021
  fotkasa.jpeg

  213 600 zł na 9 zadań drogowych to zastrzyk, który Powiat Opolski otrzymał na zadania drogowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych, w‌ ‌obszarze bezpieczeństwa‌ ‌ruchu‌ ‌pieszych‌. Jakie zadania uzyskały dofinansowanie?

  czytaj więcej
 • Nasz PCPR pomaga znosić bariery

  15 Września 2021
  winda1.jpeg

  Jak to słusznie skomentowała Niemodlin TV: "67 schodów, by wejść na 3 piętro Urzędu Miejskiego w Niemodlinie. To bariera, która osobom starszym i niepełnosprawnym może sprawić wiele trudności. Rozwiązaniem problemu jest nowo powstała winda".

  czytaj więcej
 • Pomologa Prószków: co się zmieniło?

  15 Września 2021
  kuch1.jpeg

  Zespół Szkół w Prószkowie to kolejna z placówek w naszym powiecie, w której podczas wakacji wykonaliśmy remonty: wejścia do szkoły, drogi dojazdowej i kuchni. Łączna wartość podjętych działań wyniosła 350 tys. złotych. - We wspomnianym remontowanym zapleczu kuchennym internatu trwają jeszcze odbiory, ale 200 stołujących się w tym miejscu uczniów  bez przeszkód korzysta już z obiadów.

  czytaj więcej
 • Ważne konsultacje !

  15 Września 2021
  agleomeracja1.jpeg

  Zrównoważona mobilność dla AGLOMERACJI OPOLSKIEJ! - Weź udział w konsultacjach! Od 20 września ruszą konsultacje w formie stacjonarnej i online dotyczące planu zrównoważonej mobilności dla Aglomeracji Opolskiej. Jednym zdaniem - będzie to dyskusja nad tym, jak usprawnić różne formy przemieszczanie się wewnątrz gmin i powiatów, ale też w całej aglomeracji.

  czytaj więcej
 • Jak przemieszczamy się w Aglomeracji Opolskiej? - ankieta

  09 Września 2021