×
×

Aktualności i wydarzenia

 • Trwa rozbudowa drogi w Niwkach!

  11 Czerwca 2024
  niwkifrony01.jpeg

  „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1745 O w zakresie budowy ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Niwki” - tak brzmi nazwa tego zadania. Jest jedną z tegorocznych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Opolski. Współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 1.218.740,89 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 1.523.426,12 zł.

  czytaj więcej
 • Powiat Opolski będzie liderem ważnego projektu!

  10 Czerwca 2024
  sesjaprojekt.jpeg

  Powiat Opolski będzie liderem partnerskiego projektu budowy infrastruktury pieszo-rowerowej. Radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do tego projektu. Kolejny krok to złożenie, wraz z partnerskimi samorządami, wniosku o dofinansowanie. - Mamy wielkie nadzieje, że uda nam się pozyskać te pieniądze - mówi starosta Henryk Lakwa.

  czytaj więcej
 • Nasze patronaty: Mistrzostwa Sportów i Sztuk Walki

  10 Czerwca 2024
  leo5.jpeg

  Za nami XXII Mistrzostwa Śląska w Sportach i Sztukach Walki. Głównym organizatorem tego pięknego sportowego wydarzenia było Stowarzyszenie Nasza Nowa Schodnia.  Prawie setka zawodników rywalizowała o miejsca na podium.

  czytaj więcej
 • Powiatowe Zawody Lekkotletyczne - wyniki i fotogaleria

  06 Czerwca 2024
  zaw1.jpeg

  Nasz Zespół Szkół w Niemodlinie zorganizował trzecią już edycję  Czwórboju Lekkoatletycznego Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Opolskiego o Puchar Starosty.

  czytaj więcej
 • Wyjątkowa nagroda dla wicestarosty!

  03 Czerwca 2024
  wic8.jpeg

  Wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj otrzymała zaszczytny tytuł  "Zasłużony dla Gminy Ozimek" . Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Radę Miejską w Ozimku. Wręczenie nastąpiło podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Ozimku.

  czytaj więcej
 • Jak zostać rodziną zastępczą?

  31 Maja 2024
  pcprrodzic.jpeg
  Za nami Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, przed nami 15 czerwca festyn z tej okazji (o czym wkrótce). Ten dzień to doskonała okazja, by zastanowić się, jak możemy pozytywnie wpłynąć na życie innych.
   
  czytaj więcej