×
×

20.09.2011 Uroczystość otwarcia nowej siedziby Domu Dziecka w Turawie

Wojewoda Opolski wręczył Staroście Opolskiemu oficjalne pozwolenie na prowadzenie Domu Dziecka w nowym obiekcie. 
 
Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński, starosta opolski Henryk Lakwa, wicestarosta Leonarda Płoszaj, wiecekurator opolski Rafał Rippel, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO Waldemar Zadka, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mirosława Kwatek - Hoffmann i wielu innych znamienitych gości wzięło udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Domu Dziecka w Turawie.

Placówka opiekuńcza dla dzieci utworzona została w 1949 i mieściła się do połowy 2011 roku w pałacu rodziny von Garnierów w centrum wsi. Do roku 1998 organem prowadzącym i nadzorującym było Kuratorium Oświaty w Opolu. W wyniku przemian ustrojowych po 1998 nadzór nad nią przejął powiat opolski.

Z powodu złego stanu technicznego budynku, Dom Dziecka w Turawie z dotychczasowej siedziby został przeniesiony do budynku Ośrodka Szkoleniowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego „Rybaczówka" przy ul. Opolskiej 56. Za zgodą wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego starosta opolski Henryk Lakwa  przekazał nieruchomość na rzecz Domu Dziecka. Nowy Dom Dziecka jest nowoczesny i spełnia wszelkie standardy. Koszt adaptacji i przeprowadzki, około 130 tys. złotych pokryło Starostwo Powiatowe w Opolu. W domu mieszka 22 dzieci, które do dyspozycji mają ładnie i funkcjonalnie wyposażone pokoje z telewizorami. W każdym jest łazienka z pralką automatyczną i dostęp do internetu.