Zasady udzielania dotacji na renowację zabytków Ogłoszenie - zabytki 2018 ***Ogłoszenie w sprawie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury i sztuki oraz kultury fizycznej i sportu w roku 2018 ***Od 1 stycznia 2018 rzecznik konsumentów będzie przyjmował we wtorki 7.30 - 11.30 i w czwartki 13.00 - 17.00


 

×
Wyszukaj w serwisie
×

XX Jubileuszowy Konkurs Literacki "Ze Śląskiem na ty"

Złote Pióro - wyróżnienie specjalne. foto: Stanisław Błachowicz
Foto: Stanisław Błachowicz 

W tym roku Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty” obchodził jubileusz  – dwudzieste urodziny. Celem tego zacnego konkursu jest kształtowanie  i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu, naszej Małej Ojczyzny, a ideą gromadzenie różnorakich zapisów, wspomnień i opowieści dotyczących szerokorozumianej tematyki śląskiej i zachowanie gwary.
Starostwo Powiatowe w Opolu włączyło się w upamiętnienia tego pięknego jubileuszu fundując nagrody specjalne. Starosta opolski Henryk Lakwa w czasie koncertu galowego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera wręczył  paniom Krystynie Popandzie i Renacie Polak – wyróżnienia specjalne - Złote Pióra.