Wersja dla słabowidzących

NIE CZEKAJ W KOLEJCE 77 5415160 USTAL TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY W WYDZIALE KOMUNIKACJI 77 5415160.   PUNKT POTWIERDZANIA PROFILI ZAUFANYCH W STAROSTWIE POWIATOWYM W OPOLU


 

Polecamy
 • Lokalna Grupa Balaton
 • eUrząd dla Mieszkańca Opolszczyzny
 • Związek Powiatów Polskich
 • Zespół Szkół w Chróścinie
 • Zielone biuro
 • Portal internetowy zdrowie.opolskie.pl
 • Agencja Mienia Wojskowego
 • Opolskie w Internecie
system informacji przestrzennej i portal informacyjno-promocyjny
Województwa Opolskiego
 • Dyrektywa Transgraniczna
 • Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców
 • Narodowy Fundusz Zdrowia - Opole
 • Szybka Terapia Onkologiczna
 • Zintegrowany Informator Pacjenta
 • Serwis internetowy Opolskie Aktualności
 • aglomeracja_opolska_kolor.png
Dziś jest: wtorek, 01-12-2015
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
Polski  |  Deutsch  |  English

Starostwo Powiatowe w Opolu
45 - 068 Opole, ul. 1 Maja 29
tel.: 77 5415101
fax: 77 5415103
e-mail:

Czas pracy urzędu
poniedziałek od 7:30 do 17:00
wtorek od 7:30 do 15:30
środa od 7:30 do 15:30
czwartek od 7:30 do 15:30
piątek od 7:30 do 14:00

Zobacz informacje o wydziałach

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 5573
W tym miesiącu: 5573
Wszystkich odwiedzin: 3751976
Pałac w Niewodnikach Basen w kompleksie sportowym Zespołu Szkół w Tułowicach Polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach "Bierdzka śmierć" - polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach Zabytkowy cmentarz ewangelicki w Prószkowie Zabytkowy cmentarz ewangelicki w Prószkowie Drewniane kościoły w Czarnowąsach, Popielowie i Zakrzowie Turawskim Dom Dziecka w Turawie - nowa siedziba. Główna siedziba Starostwa Powiatowego w Opolu Droga w Szydłowie - inwestycje powiatu opolskiego Kaskada w parku zamkowym w Prószkowie Klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół w Tułowicach Polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach. JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Karsiejowie Malowidła ścienne na zamku w Prószkowie Malowidła ścienne na zamku w Prószkowie Most wiszący stalowy w Ozimku Rezerwat florystyczny w Nowej Kuźni Rezerwat florystyczny w Nowej Kuźni Malowana porcelana Widok z okien Domu Dziecka w Turawie Park zamkowy w Tułowicach Pałac rodu Prószkowskich w Prószkowie Sala gimnastyczna w kompleksie sportowym w Zespole Szkół w Tułowicach Sala rycerska na zamku w Prószkowie Specjalistyczny samochód strażacki dofinansowany przez powiat opolski Widok z komina Elektrowni Opole Sala rycerska na zamku w Prószkowie
Kliknij datę
Aktualności i wydarzenia Ogłoszenia i komunikaty Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji
 • Herb powiatu opolskiego

  List otwarty Starosty Opolskiego

       LIST OTWARTY STAROSTY OPOSKIEGO

                                         Opole, 1 grudnia 2015 r.

       „Rozmawiajmy poważnie” - apelował prezydent Arkadiusz Wiśniewski, gdy radni gminy Dobrzeń Wielki złożyli wniosek o przyłączenie do gminy Dobrzeń Wielki Wróblina i Zakrzowa. „Mogliby również podjąć uchwałę o przyłączeniu Nowego Yorku, Brooklynu, czy San Francisco”- dodał. Ale to mieszkańcy Dobrzenia byli pierwsi i w swym hymnie protestacyjnym wysłali prezydenta po pieniądze na Alaskę.

                   Trudno rozmawiać poważnie, gdy nie widać dobrej woli, a ze strony prezydenta Opola słyszymy kolejne nieprawdy. Tym razem w programie „W cztery oczy” w Radiu Opole, gdy mówi o planowanych w Świerklach szklarniach:” Starostwo już od paru lat nie może skutecznie podjąć decyzji podziałów i wykupów gruntów, które miały pomóc zrealizować tę kilkusetmilionową inwestycję
  i dziesiątki miejsc pracy”- twierdzi prezydent Opola. Tymczasem Starostwo Powiatowe w Opolu  scalenie gruntów w miejscowości Świerkle zakończyło  prawie rok temu. Decyzja uprawomocniła się 27 stycznia 2015 roku i to  dało podstawę do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, czyli budowy  obiektów roślinnej produkcji rolniczej na jednolitym, scalonym terenie  o powierzchni140 hektarów. 21.05.2015 zakończono budowę tzw.  infrastruktury poscaleniowej. Powiat Opolski wybudował: 5,2 km dróg  transportu rolnego, zmodernizował 2,8 km rowów melioracyjnych i  wykonał 6 przepustów drogowych w ramach dróg transportu rolnego. Podobnie nieprawdziwe są informacje na temat terenów w Dąbrowie.

  Pozostaje pytanie: czy ktoś prezydenta wprowadza w błąd, czy sam opowiada takie historie słuchaczom by przeciągnąć ich na swoją stronę,  pokazać jakie starostwo jest nieudolne a gminy nie potrafią sobie z niczym poradzić. „Nie spodziewałem się wojennej retoryki ze strony przeciwników”-mówi Wiśniewski.  Trudno jednak w sytuacji, gdy wymachuje się mieczem, nawet symbolicznie, spodziewać się pokojowej reakcji.

                                                                                                                                                                                     Z poważaniem               STAROSTA OPOLSKI 

                                                                                                                                                             HENRYK LAKWA 

   

  01 Gru 2015 czytaj więcej
 • XIV posiedzenie Rady Powiatu Opolskiego

  3 grudnia 2015 r. o godz10.00 w sali konferencyjnej ul.1 Maja 29 Opole odbędzie się XIV posiedzenie Rady Powiatu Opolskiego. 

  30 Lis 2015 czytaj więcej
 • X EDYCJA KONKURSU CHCĘ ŻYĆ BEZPIECZNIE

  Finał X konkursu CHCĘ ŻYĆ BEZPIECZNIE

  W X edycji konkursu "Chcę żyć bezpiecznie" zwyciężyły filmy pt: „Kartka” i „Trudy dorastania”. Jury obejrzało 14 filmów przygotowanych praz uczniów szkół z powiatu opolskiego i miasta. Laureatom, nagrody wręczali Wicestarosta Opolski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, Komendant Miejski Policji w Opolu oraz Dyrektor Fundacji Pro-Lege.

  W czasie finału konkursu zaprezentowano również film, pt. "Za późno", przygotowany przez uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Obraz otrzymał III nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na spot filmowy promujący życie wolne od używek, w tym przede wszystkim narkotyków i tak zwanych "dopalaczy" pod nazwą "PRZYTOMNI"

  29 Lis 2015 czytaj więcej
 • Herb powiatu opolskiego

  List otwarty Starosty Opolskiego

  Opole, dn. 26.11.2015 r.

  LIST OTWARTY

  W audycji Radia Opole, pt.: „Arkadiusz Wiśniewski pokazał dane przemawiające za powiększeniem Opola”, zarzucił Powiatowi Opolskiemu brak rozwoju i możliwości sięgania po środki europejskie.

  Szanowni Państwo, informacja podana przez Prezydenta Opola jest nieprawdziwa. W roku 2016 zaplanowaliśmy ponad 8 milionów złotych na inwestycje, co stanowi około 11% całości naszego budżetu. Środki europejskie będą dopiero rozdysponowane w latach następnych, a Zarząd Powiatu Opolskiego przygotowując  projekt budżetu wprowadza do niego tylko te zadania, które mają rzeczywiste pokrycie w środkach finansowych.
  Pan Prezydent analizując budżet powinien był zwrócić uwagę na wprowadzane w uchwale budżetowej w danym roku zmiany. Są one ogólnie dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Rada Powiatu/ Uchwały Rady Powiatu.

  Szanowni Państwo, reforma administracyjna kraju w 1998 roku miała na celu zapewnienie jednostkom możliwie jednorodne terytorium ze względu na układ osadniczy i przestrzenny, uwzględniając więzi społeczne, gospodarcze i kulturowe.
  Odrywając od Gmin Powiatu Opolskiego bogate terytoria, Prezydent rujnuje budowaną przez lata stabilizację gospodarczą, ekonomiczną i społeczną, posługując się przy tym nieprawdą. Postawa Prezydenta nie służy budowaniu porozumienia, które jest niezbędne do harmonijnego rozwoju naszego wspólnego regionu.


  Z poważaniem

  HENRYK LAKWA
  STAROSTA OPOLSKI

   

  26 Lis 2015 czytaj więcej