Wersja dla słabowidzących

NIE CZEKAJ W KOLEJCE 77 5415160 USTAL TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY W WYDZIALE KOMUNIKACJI 77 5415160.   PUNKT POTWIERDZANIA PROFILI ZAUFANYCH W STAROSTWIE POWIATOWYM W OPOLU


 

Polecamy
 • Lokalna Grupa Balaton
 • eUrząd dla Mieszkańca Opolszczyzny
 • Związek Powiatów Polskich
 • Zespół Szkół w Chróścinie
 • Zielone biuro
 • Portal internetowy zdrowie.opolskie.pl
 • Agencja Mienia Wojskowego
 • Opolskie w Internecie
system informacji przestrzennej i portal informacyjno-promocyjny
Województwa Opolskiego
 • Dyrektywa Transgraniczna
 • Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców
 • Narodowy Fundusz Zdrowia - Opole
 • Szybka Terapia Onkologiczna
 • Zintegrowany Informator Pacjenta
 • Serwis internetowy Opolskie Aktualności
 • aglomeracja_opolska_kolor.png
Dziś jest: czwartek, 26-11-2015
Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
Polski  |  Deutsch  |  English

Starostwo Powiatowe w Opolu
45 - 068 Opole, ul. 1 Maja 29
tel.: 77 5415101
fax: 77 5415103
e-mail:

Czas pracy urzędu
poniedziałek od 7:30 do 17:00
wtorek od 7:30 do 15:30
środa od 7:30 do 15:30
czwartek od 7:30 do 15:30
piątek od 7:30 do 14:00

Zobacz informacje o wydziałach

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 4549
W tym miesiącu: 131057
Wszystkich odwiedzin: 3726112
Pałac w Niewodnikach Basen w kompleksie sportowym Zespołu Szkół w Tułowicach Polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach "Bierdzka śmierć" - polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach Zabytkowy cmentarz ewangelicki w Prószkowie Zabytkowy cmentarz ewangelicki w Prószkowie Drewniane kościoły w Czarnowąsach, Popielowie i Zakrzowie Turawskim Dom Dziecka w Turawie - nowa siedziba. Główna siedziba Starostwa Powiatowego w Opolu Droga w Szydłowie - inwestycje powiatu opolskiego Kaskada w parku zamkowym w Prószkowie Klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół w Tułowicach Polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach. JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Karsiejowie Malowidła ścienne na zamku w Prószkowie Malowidła ścienne na zamku w Prószkowie Most wiszący stalowy w Ozimku Rezerwat florystyczny w Nowej Kuźni Rezerwat florystyczny w Nowej Kuźni Malowana porcelana Widok z okien Domu Dziecka w Turawie Park zamkowy w Tułowicach Pałac rodu Prószkowskich w Prószkowie Sala gimnastyczna w kompleksie sportowym w Zespole Szkół w Tułowicach Sala rycerska na zamku w Prószkowie Specjalistyczny samochód strażacki dofinansowany przez powiat opolski Widok z komina Elektrowni Opole Sala rycerska na zamku w Prószkowie
Kliknij datę
Aktualności i wydarzenia Ogłoszenia i komunikaty Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji
 • List otwarty Starosty Opolskiego

  Opole, dn. 26.11.2015 r.

  LIST OTWARTY

  W audycji Radia Opole, pt.: „Arkadiusz Wiśniewski pokazał dane przemawiające za powiększeniem Opola”, zarzucił Powiatowi Opolskiemu brak rozwoju i możliwości sięgania po środki europejskie.

  Szanowni Państwo, informacja podana przez Prezydenta Opola jest nieprawdziwa. W roku 2016 zaplanowaliśmy ponad 8 milionów złotych na inwestycje, co stanowi około 11% całości naszego budżetu. Środki europejskie będą dopiero rozdysponowane w latach następnych, a Zarząd Powiatu Opolskiego przygotowując  projekt budżetu wprowadza do niego tylko te zadania, które mają rzeczywiste pokrycie w środkach finansowych.
  Pan Prezydent analizując budżet powinien był zwrócić uwagę na wprowadzane w uchwale budżetowej w danym roku zmiany. Są one ogólnie dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Rada Powiatu/ Uchwały Rady Powiatu.

  Szanowni Państwo, reforma administracyjna kraju w 1998 roku miała na celu zapewnienie jednostkom możliwie jednorodne terytorium ze względu na układ osadniczy i przestrzenny, uwzględniając więzi społeczne, gospodarcze i kulturowe.
  Odrywając od Gmin Powiatu Opolskiego bogate terytoria, Prezydent rujnuje budowaną przez lata stabilizację gospodarczą, ekonomiczną i społeczną, posługując się przy tym nieprawdą. Postawa Prezydenta nie służy budowaniu porozumienia, które jest niezbędne do harmonijnego rozwoju naszego wspólnego regionu.


  Z poważaniem

  HENRYK LAKWA
  STAROSTA OPOLSKI

   

  26 Lis 2015 czytaj więcej
 • Oświadczenie w sprawie poszerzenia granic Opola

  Opole, dn. 23 listopada 2015 roku

  STANOWISKO BURMISTRZA PRÓSZKOWA RÓŻY MALIK, WÓJTA DOBRZENIA WIELKIEGO HENRYKA WRÓBLA, WÓJTA GMINY KOMPRACHCIE LEONARDA PIETRUSZKI, WÓJTA GMINY ŁUBNIANY KRYSTIANA BALDEGO, WÓJTA GMINY DĄBROWA MARKA LEI, WÓJTA GMINY TURAWA WALDEMARA KAMPY, STAROSTY OPOLSKIEGO HENRYKA LAKWY – DOTYCZĄCE PLANÓW POSZERZENIA GRANIC OPOLA, ZAWARTYCH W ARTYKULE KRZYSZTOFA ZYZIKA, pt.: „PREZYDENT CHCE POWIĘKSZYĆ OPOLE ” (NTO 20.11.2015)

  Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni, sposobem i formą podania informacji o tak istotnym wydźwięku społecznym poprzez artykuł prasowy. Prezydent Wiśniewski przyjmując taki model zlekceważył przede wszystkim mieszkańców, zarówno aglomeracji opolskiej jak i wymienionych gmin, ale także nas włodarzy wybranych w demokratycznych wyborach, jako reprezentację mieszkańców.

  Od wielu lat - w zasadzie od początku reformy terytorialnej, jako samorządy ościenne czynnie angażujemy się i działamy na rzecz rozwoju całego regionu nie dzieląc a łącząc mieszkańców regionu. Przykładem jest powołanie w 2012 roku Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska, którego głównym celem jest sukcesywny i zrównoważony rozwój zrzeszonych w nim 21 samorządów. Solidarnie uznając znaczenie i nadrzędną dla regionu rolę miasta Opola, wyraziliśmy wolę, by stanęło ono na czele Stowarzyszenia. W pierwszych działaniach wyraziliśmy gotowość poparcia projektu o charakterze miejskim - budowy nowego mostu przez Odrę na ul. Niemodlińskiej mając świadomość, że ma on charakter rozwojowy dla całej aglomeracji.

  Tak skonstruowany plan poszerzania granic Opola zaproponowany przez Pana  Prezydenta i nie skonsultowany z nami najbardziej zainteresowanymi stronami, a podany w mediach jest zaprzeczeniem idei solidaryzmu i odpowiedzialności społecznej wypracowanych w ramach porozumienia naszych samorządów.
  Liczymy, że zarówno Pan Prezydent jak i Radni Miasta Opola zanim podejmą jakiekolwiek działania, powtórnie przeanalizują sytuację, między innymi w kontekście podpisanego porozumienia w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska.    

  RÓŻA MALIK                               BURMISTRZ PRÓSZKOWA        
  HENRYK WRÓBEL                      WÓJT GMINY DOBRZEŃ WIELKI

  LEONARD PIETRUSZKA              WÓJT GMINY KOMPRACHCICE

  KRYSTIAN BALDY                       WÓJT GMINY ŁUBNIANY  
  MAREK LEJA                               WÓJT GMINY DĄBROWA  

  WALDEMAR KAMPA                   WÓJT GMINY TURAWA
  HENRYK LAKWA                         STAROSTA OPOLSKI
   
   

  24 Lis 2015 czytaj więcej
 • Kondolencje dla mieszkańców Francji

  Powiat opolski solidarny z Paryżem

  W imieniu mieszkańców powiatu opolskiego oraz własnym
  składam wyrazy najgłębszego
  współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu.

  Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi, których dotknął
  ten straszny akt barbarzyństwa.

  Z wyrazami głębokiego współczucia
  Henryk Lakwa Starosta Opolski  


  Starosta Opolski Henryk Lakwa prosi o uczczenie minutą ciszy pamięć ofiar zamachów przed odbywającymi się na terenie powiatu opolskiego imprezami sportowymi i kulturalnymi.  

  czytaj więcej
 • Apel

  Wolność kocham i rozumiem - motywem przewodnim Święta Niepodległości w ZS w Prószkowie

  Uczniowie prószkowskiej Pomologii (10 i 11 listopada) oddali hołd przodkom walczącym o niepodległość kraju. Uczcili Święto Niepodległości w dwojaki sposób:  uroczystym apelem i na sportowo - Sztafetą Niepodległości.
   

  16 Lis 2015 czytaj więcej