Uwaga!! z dniem 25.05.2018 r. w związku z wejściem w życie RODO administratorem Państwa danych osobowych jest Starostwo Powiatowe w Opolu Klauzula informacyjna RODO***Skrócenie czasu pracy w UM w Niemodlinie***UWAGA!!!***Nocna i świąteczna opieka medyczna 2018***Apteki***Konkursy ofert ***Rzecznik Konsumentów - komunikat UWAGA !!! ***Rzecznik Konsumentów
 

×
Wyszukaj w serwisie
×

Zabytki w powiecie będą odnawiane

Kolejny raz (17.05.2018) Henryk Lakwa, starosta opolski podpisał umowy, na mocy których beneficjenci otrzymają dotację na remont zabytkowych obiektów, znajdujących się na terenie powiatu opolskiego.

Wspomagamy renowację zabytków od 2010 roku. Z parafią w Prószkowie, to już trzecia umowa, a parafia w Zagwiździu otrzyma wsparcie po raz czwarty. To nie koniec - mówi dajej Henryk Lakwa - w sumie, w tym roku wsparcie otrzyma siedem obiektów.    

DSC05882.jpeg
Proboszcz ks. dr Alfred Skrzypczyk 

Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zagwiździu otrzymała dotację w wysokości 28 972, 64 zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie ambony w kościele parafialnym w Zagwiździu. 

Parafia św. Jerzego w Prószkowie 86.472,86 zł przeznaczy na osuszenie i odwilgocenie murów kościoła oraz skotwienie rozszczelniającego się muru.

DSC05886.jpeg
Proboszcz ks. prof. dr hab Andrzej Hanich 

fot. Magdalena Fleszar