Wyszukaj w serwisie

Badania mammograficzne w powiecie opolskim

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Badania mammograficzne w mammobusie  odbędą się w następującej lokalizacji:

MIEJSCOWOŚĆ  DATA  LOKALIZACJA
Tarnów Opolski  8 stycznia 2018 obok Remizy, ul. Klimasa 9
Popielów  8 stycznia 2018 obok Samorządowego Centrum Kultury,
ul. Powstańców 34
Turawa  9 stycznia 2018   obok Urzędu Gminy, ul. Opolska 39c
Łubniany  9 stycznia 2018  obok Łubniańskiego Ośrodka Kultury,
ul. Opolska 53
Zagwiździe  10 stycznia 2018 obok Biblioteki Publicznej, ul. Lipowa 11

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, prosimy o przyniesienie
na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

08 026u mailing-1.jpeg

Niespełna  39 % uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Mogą w nim uczestniczyć  ubezpieczone panie  w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:
·       w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
·       lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.