×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności promowane

 • Festiwal Orkiestr Dętych

  23 Września 2018
  DSCN0730.jpeg

  23 września w Tarnowie Opolskim odbył się III Powiatowy Przegląd Grup Artystycznych. W tym roku organizator, Stowarzyszenie Fair Play postawiło na orkiestry dęte. "Niby nic, a tak to się zaczęło, niby nic, zwyczajne "pa pa pa. Jest w orkiestrach dętych jakaś siła..." - tłumaczy wybór, cytując znaną polską piosenkę, prezes Stowarzyszenia - Dawid Laskowski. W tym roku chcieliśmy pokazać siłę naszych rodzimych zespołów, orkiestr dętych. Powiat Opolski reprezentował Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

  czytaj więcej
 • Strażacy ochotnicy rywalizowali w Tarnowie Opolskim

  21 Września 2018
  zawody Tarnów Opolski 15.09 (1).jpeg

  15 września br. na boisku sportowym w Przyworach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Tarnów Opolski – o Puchar Wójta Gminy. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami.

  czytaj więcej
 • W powiecie opolskim bezpieczniej na drogach

  20 Września 2018
  pobrany plik (1).jpeg

  W centrum wsi na skrzyżowaniu czterech ulic: Opolskiej, Cmentarnej, Szkolnej i Siennej powstało nowe rondo . Mieszkańcy i radni z Komprachcic od lat zabiegali o jego budowę. Teraz wystarczy tylko przestrzegać przepisów. Wcześniej w tym miejscu doszło do śmiertelnego wypadku, były też liczne kolizje. Rondo udało się tam ulokować dzięki pomysłowi komprachcickich radnych, by wykupić i wyburzyć stojącą przy drodze ruderę. Udało się dotrzeć do właścicieli, wykupić działkę z domem i dzięki czemu powiat mógł zaplanować i wybudować w tym miejscu rondo. 

  czytaj więcej
 • Płyta na 100-lecie niepodległości

  17 Września 2018
  DSCN0610.jpeg

  Powiat opolski wydał kolejną płytę. „Dla Ciebie Matko śpiewamy”, to trzeci krążek promujący powiat i zespoły tu śpiewające. Pierwsze dwa „Powiat Opolski Biesiadnie” i Powiat Opolski Kolęduje” wyszły w 2017 i cieszyły się dużą popularnością. To nas zachęciło – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski do wydania kolejnej, a może i następnych płyt

  czytaj więcej
 • Henryk Lakwa - Starostą 20-lecia

  11 Września 2018
  Henryk Lakwa, starosta opolski

  Henryk Lakwa, starosta opolski - jedyny w województwie opolskim pełni swą funkcję nieprzerwanie od 20 lat. W 1998 odebrał w Warszawie akt erekcyjny dla powiatu opolskiego, a dziś 11 września na Zamku Królewskim w Warszawie otrzymał statuetkę 
  Starosta 20 lecia .

   

  czytaj więcej
 • Żniwniołk Powiatowy buł w niedziela w Złotnikach

  11 Września 2018