×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności promowane

 • Uwaga! Policja ostrzega

  15 Lutego 2018
  81-29339_mo2-210.jpeg

  Opolska Policja informuje o aktywności oszustów działających między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia.

  Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

  czytaj więcej
 • Szkolenie dla hodowców trzody chlewnej

  15 Lutego 2018
  images.jpeg

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu zaprasza hodowców trzody chlewnej na szkolenie: „Nowe zasady bioasekuracji przy afrykańskim pomorze świń  w związku ze zmianą  Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie afrykańskiego pomoru świń" 

  Szkolenie odbędzie się dnia 23.02.2018 (piątek) godz. 9:00, w Opolu ul. Wrocławska 170, sala WIW (wejście bezpośrednio od ul. Wrocławskiej 170)

  Rozporządzenie dotyczy wszystkich hodowców świń z terenu powiatu opolskiego.
  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, że z dniem 27 lutego 2018 r wchodzi w życie rozporządzenie MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, które nakazuje:

  czytaj więcej
 • Strategia meczu w prawdziwej klasie dla piłkarzy

  14 Lutego 2018
  Otwarcie klasy piłkarskiej 13.02.18 ZS Prószków

  Zespół Szkół w Prószkowie im. Józefa Warszewicza wzbogacił się o kolejną specjalistyczną klasę. Po pracowni policyjnej przyszedł czas na piłkarzy. Sponsorem profesjonalnej klasy piłkarskiej była fundacja Leroy Merlin. Wstęgę przecina Henryk Lakwa, starosta opolski. 

  czytaj więcej
 • Wizyta w Dolnej Saksonii w Peine

  09 Lutego 2018
  Resized_20180207_215913_1533.jpeg

  Z wizytą (6- 9.02.18) pojechali przedstawiciele powiatu opolskiego na czele z Henrykiem Lakwą, starostą opolskim. - Jaki był cel naszej wizyty? Przede wszystkim ustalenie nowych kierunków współpracy. Świat się zmienia, zmieniają się ludzie i partnerstwa nie mogą bazować tylko na wymianie młodzieży lub doświadczeń samorządowych. Jesteśmy już na tyle silni gospodarczo, administracyjnie, ba nawet niektóre rozwiązania mamy lepsze, nowocześniejsze.

  czytaj więcej
 • Zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowej

  02 Lutego 2018
  Herb powiatu opolskiego[1].jpeg

  Starostwo Powiatowe w Opolu zaprasza osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do prac w komisji konkursowej opiniującej oferty w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych zleconych przez powiat organizacjom pozarządowym w 2018 roku.

  czytaj więcej
 • Uwaga! Niemodliński oddział Geodezji i Kartografii bez zmian

  24 Stycznia 2018
  Herb powiatu opolskiego[1].jpeg

  Opole, 23 stycznia 2018 r. 

  W związku z licznymi pytaniami mieszkańców informujemy, że niemodliński oddział Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Opolu, mieszczący się w Urzędzie Miasta w Niemodlinie, pokój nr 4 nadal będzie przyjmował wnioski o wydanie dokumentów  z państwowego zasobu geodezyjno - kartograficznego i wydawał je w taki sam sposób jak dotychczas.

  W związku z  art. 4 pkt 1a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. „Prawo geodezyjne i kartograficzne” (Dz.U.2018, poz.2101)  w 2015 r. połączono bazy danych Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej w Opolu z oddziałem zamiejscowym w Niemodlinie. Zespolenie nastąpiło  ze względu na konieczność standaryzacji usług. 
  Prawo ustanowione w 2015 roku zobowiązuje nas do jednolitego prowadzenia operatu ewidencji gruntów i budynków oraz pozostałych baz danych za pomocą takiego samego oprogramowania, które umożliwia udostępnianie danych za pomocą e- usług.

   

  Z poważaniem

  Henryk Lakwa
  Starosta Opolsk
  i

  czytaj więcej