×
Wyszukaj w serwisie
×

III Turniej Klas Mundurowych Województwa Opolskiego - Klasa Mundurowa 2016

Uczniowie klas mundurowych zakończyli zmagania podczas III Turnieju Klas Mundurowych województwa opolskiego. Podczas zaciętej rywalizacji, po raz trzeci tytuł "Klasy Mundurowej roku 2016" zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Organizatorami imprezy byli: Komenda Miejska Policji w Opolu, Starostwo Powiatowe w Opolu oraz Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie.

Turniej Klas Mundurowych Województwa Opolskiego rozegrany został pod patronatem Starosty Opolskiego Henryka Lakwy.
15-16.04.2016 r. Komenda Miejska Policji w Opolu, Starostwo Powiatowe w Opolu i Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie zorganizowali „III TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO – KLASA MUNDUROWA ROKU 2016”. Podczas zmagań zawodnicy brali udział w pięciu konkurencjach:  teście wiedzy o społeczeństwie i pracy służb mundurowych, teście sprawności fizycznej i sprawdzianie strzeleckim,  sztafecie pływackiej 4x50m. Celem turnieju była promocja szkół mundurowych wśród uczniów województwa opolskiego, przekazanie wiedzy o charakterze pracy w tych służbach, a także przygotowanie merytoryczne i praktyczne do świadomego ubiegania się w przyszłości o podjęcie pracy w Policji i innych służbach mundurowych lub zawodach związanych z ochroną osób i mienia.

W turnieju rywalizowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Opolskiego prowadzące klasy mundurowe:

  1. Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie – profil policyjny.
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu – profil pożarniczy.
  3. Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie - Koźlu – profil policyjny.
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu – profil wojskowy.
  5. Zespół Szkół w Tułowicach – profil wojskowy.
  6. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie – Koźlu.
  7. Zespół Szkół Rolniczych II LO w Prudniku – profil mundurowy.
  8. Zespół Szkół LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.E.N w Gogolinie - profil wojskowy
  9. Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie II – profil policyjny (poza konkursem).

KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. LO Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - profil policyjny.
  2. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie - Koźlu.
  3. Zespół Szkół LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.E.N w Gogolinie - profil wojskowy.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

  1. Kamil Krzesaj - LO Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - profil policyjny.
  2. Piotr Nowak - Zespół Szkół LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.E.N w Gogolinie - profil wojskowy.
  3. Jan Sordyl - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie - Koźlu.

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU:

Wiktoria Król - LO Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie I - profil policyjny.

Organizatorzy składają podziękowania za wsparcie przy organizacji  III Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego - Klasa Mundurowa Roku 2016:

  • 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.              
  • Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
  • Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Opolu.
  • Trans-Medyk Ratownictwo w Osowcu.
  • Agencji Szkoleniowo – Treningowej, Klub Strzelecki GUN – SHOOT.
  • „GWARANT” AGENCJA OCHRONY S.A. w Opolu.
  • IMPEL Seciurity Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu.
  • Wójtowi Gminy Dobrzeń Wielki.
  • Wójtowi Gminy Komprachcice.
  • Firmie SYLMIET Umundurowanie w Łodzi.
  • Firmie „LUZ” Sp. z o.o. w Opolu.
  • „AGAR” Agencji Konwoju Ochrony Mienia i Osób w Opolu.
  • Zarządowi Okręgowemu PZŁ w Opolu.