UWAGA: W zakładce Konkursy ofert zamieszczono ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania dotyczącego nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Opolskim na rok 2018 










 

×
Wyszukaj w serwisie
×

XIII edycja niemodlińskiego Karpika

W piątek 13 listopada w Ośrodku Kultury w Niemodlinie laureaci konkursu plastycznego dla dzieci „Mały Karpik” odebrali nagrody. Jury w składzie: Zbigniew Woźniak - przewodniczący, Małgorzata Biedroń, Anna Olczyk, Michał Graczyk i Jarosław Stojko przyznało: 
Grand Prix Małego Karpika Milenie Cempie, uczennicy klasy IV, SP nr 1 w Niemodlinie. Nagrodę ufundował Starosta Opolski, a wręczała Irena Szott, naczelnik wydziału Oświaty Kultury i Sportu.  Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne Doktor Dolittle - Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. 
Następnego dnia (14.11.2015) uhonorowani zostali dorośli laureaci XIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik”. Udział w gali wzięła Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. Goście obejrzeli wystawę najlepszych prac tegorocznej edycji „Karpika”, wzięłi udział w odsłonięciu tablicy na Ścianie Satyryków, degustowali potrawy, które wzięły udział w finale polsko-czeskiego konkursu kulinarnego. Całość zakończył występ Kabaretu pod Wyrwigroszem.

 

 

Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci MAŁY KARPIK 2015:

Kategoria klasy 0-IV

I miejsce – Kaja Wojtas, SP nr 3 w Ozimku, kl. II

II miejsce – Mateusz Cempa, SP nr 1 w Niemodlinie, kl. III

III miejsce – Bogumił Pustelnik, SP nr 3 w Ozimku, kl. IV

Nagroda Firmy Ornament z Nysy - Michał Nowak, SP w Skorogoszczy, kl. I

 

Kategoria klasy V-VI

I miejsce – Joanna Paluszkiewicz, SP nr 1 w Niemodlinie, kl. V

II miejsce – Dominika Krzemińska, SP nr 3 w Ozimku, kl. VI

III miejsce – Oliver Sowa, SP w Popielowie, kl. V

Nagroda Firmy Ornament z Nysy - Emilia Łukawska, SP nr 1 w Niemodlinie, kl. VI

Nagroda ufundowana przez Małgorzatę i Mariusza Nieckarzów – Katarzyna Dolak, SP nr 1 w Niemodlinie, kl. V

 

Wyniki XIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2015

Jury w składzie: Zbigniew Woźniak - przewodniczący, Michał Graczyk, Jarosław Stojko, Małgorzata Biedroń, Anna Olczyk przyznało:

Grand Prix - Krzysztof Grzondziel (Polska)

Nagrody główne: 

Lubomir Lichy (Czechy),

Tomasz Wołoszyn (Niemcy),

Dariusz Pietrzak (Polska)

 
Nagroda Burmistrza Niemodlina  - Wiesław Lipecki (Polska)

Nagroda  Firmy Ornament z Nysy – Jacek Frąckiewicz (Polska)

Nagroda Firmy Hasan z Nysy – Bretislav Kovarik (Czechy)

Nagroda Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Nysa - Henryk Cebula (Polska)

Nagroda Muzeum Karykatury w Warszawie – Tomasz Rzeszutek (Polska)


Nagrody Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu

I nagroda – Daniel Strzelczyk (Polska)

II nagroda – Jiri Novak (Czechy)

III nagroda – Janusz Grysiewicz (Polska)


Wyróżnienia honorowe (dyplomy)

Anon Anindito (Indonesia)

Chiorean Cornel-Marin (Rumunia)

Ricardo Ferreira (Portugalia)

Galym Boranbayev (Kazachstan)

Zbigniew Piszczako (Polska)
 

Wyniki Polsko - Czeskiego Konkursu Kulinarnego na Potrawę z Ryb

Jury w składzie: Dorota Koncewicz -burmistrz Niemodlina, Jiri Vogel - Starosta Miasta Stity, Jakub Roszuk - prezes LGR Opolszczyzna, Agnieszka Zagola - dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Opolu, Katarzyna Paszula - dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie,  

Grand Prix Starosty Miasta Partnerskiego Stity
Pierożki nadziewane rybką - Barbara Paluszkiewicz

I Nagroda Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu
Tort rybny - Janina Hołówka

II Nagroda
Karp faszerowany krewetkami i rukolą - Restauracja "Niebo w gębie"

III Nagroda
Roladki z pstrąga - Restauracja "Pod sosną"

I Nagroda Starosty Miasta Stity
Chipsy z karpia - Jana Tejrlova

II Nagroda
Gołąbki rybne - Restauracja rybna z Turawy

III Nagroda
Pasztet rybny - Monika Domańska