×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności i wydarzenia

 • Dożynki Powiatowo-Gminne 2017

  16 Sierpnia 2017
 • W Zespole Szkół w Prószkowie będzie międzynarodowo

  09 Sierpnia 2017
  Wizyta w Dolinie lipiec/sierpień 2017

  Blisko 40 uczniów z Ukrainy rozpocznie naukę w Zespole Szkół im. J. Warszewicza w Prószkowie. Jest to efekt współpracy partnerskiej powiatu opolskiego z powiatem dolińskim. Ta trwa od blisko 12 lat. Po raz pierwszy jednak młodzież z tego terenu skorzysta z oferty edukacyjnej na Opolszczyźnie na taką skalę. 

  czytaj więcej
 • Bezpłatne badania prenatalne

  03 Sierpnia 2017
  w trosce o matkę i dziecko (1).jpeg
  Na terenie Opola w ramach projektu "Rodzimy w opolskim" prowadzone są bezpłatne badania prenatalne dla kobiet, które nie ukończyły 35. roku życia. Jest to szczególnie ważna informacja ponieważ nieodpłatnie badania prenatalne w ramach NFZ mogą wykonać tylko panie, które skończyły 35 rok życia. Badania prowadzi jednostka zlokalizowana w Opolu. Korzystać z nich mogą także mieszkanki powiatu opolskiego. 
  Więcej na temat projektu "Rodzimy w opolskim" i badań prenatalnych w na stronie www.rodzimywopolskim.pl.
  czytaj więcej
 • W Ozimku działa już Informacja Turystyczna

  31 Lipca 2017
  DSC03706.jpeg

  Pod egidą Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów" w Ozimku działa Centrum Informacji Turystycznej. Uroczyste otwarcie odbyło się 28. lipca 2017 roku. 
  Powiat Opolski reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, udział wzięli między innymi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, organizacji turystycznych, burmistrz Ozimka Jan Labus, wójtowie gmin powiatu opolskiego, a na czele delegacji z Czech stanął Peter Klouda, starosta Rymarzowa.

  czytaj więcej
 • 20. rocznica powodzi w Antoniowie

  10 Lipca 2017
  DSC03366.jpeg

  Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Ozimku, by uczcić 20. rocznicę powodzi 8 lipca 2017 zorganizował na boisku wiejskim w Antoniowie, uroczystość. Wsród zaproszonych gości znaleźli wzięli między innymi: przedstawicieli powiatu opolskiego, gminy Ozimek, wojewódzkiej i miejskiej państwowej straży pożarnej, a także druhowie z okolicznych jednostki OSP. Powiat opolski reprezentowali: Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego oraz radni powiatowi Antoni Gryc i Jan Karpa. 

   

  czytaj więcej
 • 20. Rocznica Powodzi Tysiąclecia

  03 Lipca 2017
  IMG_2221.jpeg

  3 lipca br. w Zdzieszowicach, przy pomniku ofiar Powodzi Tysiąclecia, odbyły się uroczystości upamiętniające tę tragedię. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, służby mundurowe, a także osoby, które powódź dotknęła i ci, którzy w jej trakcie nieśli pomoc. Z ramienia powiatu opolskiego, wieniec pod pomnikiem Ofiar Powodzi 1997 złożył Krzysztof Wysdak, członek zarządu.

  czytaj więcej