×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności i wydarzenia

 • Święta dla kombatantów z powiatu opolskiego

  18 Grudnia 2017
  IMG-20171214-WA0007.jpeg

  Wicestarosta opolska, Leonarda Płoszaj (14 grudnia 2017 roku) odwiedziła weteranów wojennych mieszkających w gminie Ozimek. Towarzyszył jej burmistrz, Jan Labus, pracownicy Starostwa Powiatowego w Opolu oraz Urzędu Miasta w Ozimku.
   

  czytaj więcej
 • Prezenty z Niemiec dla wychowanków domów dziecka

  14 Grudnia 2017
  Päckchen-Aktion2.jpeg

  Starosta Opolski przywiózł dzieciom świąteczne paczki z partnerskiego powiatu Saalfeld - Rudolstadt

  Świąteczne podarunki z niemieckiego powiatu Sallfeld - Rudolstadt dla wychowanków domów dziecka w powiecie opolskim mają długą tradycję. Dłuższą niż oficjalnie podpisany układ partnerski z 2001 roku. Od 20 lat co roku pracownicy tamtejszego Urzędu Powiatowego oraz Banku (Kreissparkasse Saalfeld-Rudolstadt) obdarowują nasze dzieci. 

  czytaj więcej
 • Badania mammograficzne w powiecie opolskim

  14 Grudnia 2017
  08 026u mailing-1.jpeg

  Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
  Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  Niespełna  39 % uprawionych Polek zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Waga i znaczenie Programu dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

  czytaj więcej
 • II Powiatowy Przegląd Grup Artystycznych

  12 Grudnia 2017
  II przeglad powiatowy w tarnowie opolskim (100).jpeg

  Jury  przeglądu nie stopniowało nagród. Puchary otrzymali wszyscy uczestnicy. Wystąpili: „Kosorowiczanki”, „Gryfne Dziołski” i „Amatorski Zespół Teatralny” z Dębskiej Kuźni, „Danieckie Śmatyrlołki” i „Dziubki” z Biestrzennika. 
  W jury zasiadali:  Irena Zielonka, pedagog i miłośniczka folkloru, Agnieszka Okos z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim i Dawid Laskowski ze Stowarzyszenie Fair Play z Krapkowic.

  czytaj więcej
 • Ślizgawka ze świętym Mikołajem

  11 Grudnia 2017
  ślizgawka mikołajkowa (95).jpeg

  Dzieci z rodzin zastępczych bawiły się na mikołajkowej ślizgawce i dostały prezenty od prawdziwego Świętego Mikołaja.
  Był także słodki poczęstunek. – Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze – powiedziała nam Iwona Rejnhardt, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

  czytaj więcej
 • Jesteśmy tacy sami

  04 Grudnia 2017
  DSC05272.jpeg

  "Jesteśmy tacy sami" - pod takim hasłem w Ozimku 3 grudnia odbył się I Wojewódzki Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.  Patronat nad imprezą objął Starosta Opolski. Organizatorem było Stowarzyszenie "Akces", które promuje młode talenty.  Na scenie ozimskiego Domu Kultury  zaprezentowała się młodzież i dzieci o wybitnych zdolnościach wokalnych. Uczestnicy wykonali piosenki różnych autorów i w różnych językach. Nagrody i wyróżnienia wręczali Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolska oraz Jan Labus burmistrz Ozimka

  czytaj więcej