×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności i wydarzenia

 • Michał Świtała laureatem konkursu graficznego

  09 Grudnia 2018
  DSC_0025.jpeg

  5 grudnia 2018 r. w sali im. Braci Kowalczyków Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu na projekt graficzny logo programu „Cyberbezpieczny uczeń”. Zwycięskie logo zaprojektował Michał Świtała uczeń klasy 4 Technikum naszego Zespołu Szkół w Ozimku.

  czytaj więcej
 • Niepełnosprawność nie ogranicza

  03 Grudnia 2018
  DSCN2562.jpeg

  2.12.18 w Domu Kultury w Ozimku odbył się II Wojewódzki Festiwal "Jesteśmy tacy sami". Jest to konkurs wokalny integrujący środowiska młodych sprawnych i niepełnosprawnych wokalistów. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przyjaznej i profesjonalnie przygotowanej przestrzeni dla wspólnego muzykowania oraz udowodnienie, że nie istnieją granice sprawności i niepełnosprawności.

  czytaj więcej
 • Henryk Lakwa po raz 6 wybrany Starostą Opolskim

  29 Listopada 2018
  DSCN2313.jpeg

  Starostą opolskim po raz szósty został Henryk Lakwa. Urząd wicestarosty będzie piastowała Leonarda Płoszaj. Zarząd uzupełnią: Krzysztof Wysdak, Henryk Zapiór i Joachim Świerc. 

  czytaj więcej
 • Zespół Szkół w Prószkowie partnerem Uniwersytetu Opolskiego

  27 Listopada 2018
  DSCN2254.jpeg

  27 listopada 2018 to ważny dzień dla  prószkowskiego Zespołu Szkół. Podpisano umowę o współpracy z Uniwersytetem Opolskim, daje ona prószkowskiej Szkole zupełnie nowe możliwości.

  czytaj więcej
 • Trzy certyfikaty jakości dla Stowarzyszenia Akces z Ozimka

  26 Listopada 2018
  IMG_0127.jpeg

  W ubiegłą niedzielę (25 listopada) podczas gali Swoje Chwalimy Stowarzyszenie Akces otrzymało trzy statuetki w kategoriach:
  produkt artystyczny za płytę Folklove
  usługa artystyczna - za folkowy repertuar otrzymał Zespół Dziecięcy "Akces"
  produkt kulturalny- za działalność statutową otrzymało Stowarzyszenie Na Rzecz PromocjiTalentów "Akces" 
  Konkurencja była bardzo duża. O przyznanie certyfikatu jakości „Swoje chwalimy!” ubiegały się: podmioty, organizacje i osoby fizyczne z terenu gmin: Chrząstowice, Dobrodzień, Kolonowskie, Ozimek, Turawa, Zawadzkie i Zębowice

  czytaj więcej
 • Prezydium Rady Powiatu Opolskiego wybrane

  22 Listopada 2018
  DSCN2190.jpeg

  Na dzisiejszej (22.11) inauguracyjnej sesji w powiatu opolskiego wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu opolskiego. Obrady początkowo prowadził Kazimierz Górski, który odebrał od wszystkich radnych przyrzeczenie. Po głosowaniu i wyborze na przewodniczącego, sesją kierował Stefan Warzecha z Mniejszości Niemieckiej. 

  czytaj więcej