×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności i wydarzenia

 • Pomologia wraca do dawnej świetności

  30 Marca 2017
  Podpisanie Porozumienia 30.03.2017

  30 marca 2017 roku na Uniwersytecie Opolskim podpisane zostało Porozumienie w sprawie utworzenia na terenie prószkowskiej Pomologii Międzynarodowego Centrum Badawczo - Rozwojowego Uniwersytetu Opolskiego i przemysłu rolno - spożywczego w Prószkowie - Pomologii.
  W imieniu Starosty Opolskiego podpis na dokumencie złożyła Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski oraz Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. W spotkaniu udział wzięli Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego, Ryszard Galla poseł na Sejm RP i Grzegorz Sawicki, który z ramienia Uniwersytetu odpowiada za całe przedsięwzięcie.

  czytaj więcej
 • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Konsumenckiej

  29 Marca 2017
  zdjęcie Wojewódzki Konkurs Konsumencki 24.03.17 .jpeg

  Kasia Jukowska z Zespołu Szkół w Niemodlinie - druga w V Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej „Konsumenci to my wszyscy.” W tegorocznej edycji wzięło udział 27 uczniów z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Gratulacje!

  czytaj więcej
 • W ogólnopolskim finale olimpiady PIP dziewczyna z Niemodlina

  29 Marca 2017
  Maja Sproch - w środku - finalistka olimpiady stopnia wojewódzkiego z prawa pracy

  Maja Sproch zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału olimpiady o prawach pracowniczych.
  Uczennica Zespołu Szkół w Niemodlinie uplasowała się w pierwszej trójce olimpiady o zasięgu wojewódzkim - "Poznaj swoje prawa w pracy" i w związku z tym będzie reprezentowała Opolszczyznę w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 25 kwietnia w Głównym Inspektoracie Pracy w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

  czytaj więcej
 • Hruba Skala z Czech i Powiat Opolski będą współpracować

  24 Marca 2017
  23.03.17 wizyta w Czechach

  23 marca 2017 Henryk Lakwa, starosta opolski spotkał się z Jitką Šimkovą, szefową gminy Hruba Skala w Czechach w celu omówienia działań zmierzających do opracowania wspólnego wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

  - Transgraniczny projekt partnerski będzie polegał na odnowieniu oraz udostępnieniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego terenów położonych w gminie Hruba Skala i powiecie opolskim. Objęte nim zostaną arboretum w Prószkowie oraz zabytkowy ogród wokół willi Reznickovej w Doubravicach. - mówi Starosta Opolski.

  W spotkaniu wzięli udział ze strony czeskiej Lucie Procházková, współpracownik Gminy Hruba Skała. Staroście Opolskiemu towarzyszył dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie Dariusz Sobków oraz Manfred Kupka, inspektor w wydziale organizacyjnym odpowiedzialny za realizację projektów. 

  czytaj więcej
 • Pierwsza pomoc - wyniki konkursu ofert

  23 Marca 2017
 • Nie musisz czekać w kolejce!

  22 Marca 2017

  Starostwo Powiatowe w Opolu uruchomiło dla wydziału komunikacji elektroniczny system kolejkowy. Dodatkowym udogodnieniem jest internetowa rezerwacja kolejki, która pozwala umówić się na konkretny dzień i godzinę z 30 dniowym wyprzedzeniem.

  Aplikacja jest dostępna na stronie Starostwa Powiatowego w Opolu rezerwacja.powiatopolski.pl i wymaga wypełnienia wskazanych pól, a następnie na podany adres e-mail wysyłany jest link aktywujący, który należy obowiązkowo potwierdzić w celu umówienia wizyty lub anulować rezygnując z niej.

  Wnioski składne w sprawach związanych z rejestracją pojazdu, wyrejestrowaniem oraz wydawaniem prawa jazdy z uwagi na czas załatwienia sprawy będą przyjmowane w godzinach:

  poniedziałek: 7.30 - 16.30
  wtorek, środa, czwartek: 7.30 - 15.00
  piątek: 7.30 - 13.30

  czytaj więcej