×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności i wydarzenia

 • Osiemnaste absolutorium dla Zarządu Powiatu Opolskiego

  26 Maja 2017
  DSC02763.jpeg

  Po raz osiemnasty Rada Powiatu Opolskiego udzieliła absolutorium zarządowi, któremu od 18 lat przewodniczy starosta Henryk Lakwa. Podczas XXX sesji, która odbyła się w Prószkowie, po wysłuchaniu raportów  Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej radni jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu Opolskiego absolutorium.

  czytaj więcej
 • Gimnazjalistka z Niemodlina finalistką Międzynarodowego Konkursu Historycznego

  20 Maja 2017
  zdjęcie.jpeg

  Marta Bernacka uczennica z kl. I B Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, znalazła się w gronie finalistów 7. Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Śląskie Zamki i Pałace”. 

  czytaj więcej
 • 25 - lecie istnienia Gminy Tułowice

  20 Maja 2017
  DSC02710.jpeg

  20 maja 2017 roku gmina Tułowice obchodziła 25 lecie powstania. Z tej okazji w miejscowym domu kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na którą zaproszono przedstawicieli samorządu województwa opolskiego, urzędu wojewódzkiego, wójtów i burmistrzów gmin powiatu opolskiego oraz gmin z sąsiednich powiatów, a także przedstawicieli gmin partnerskich z Czech i Niemiec. Powiat Opolski reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.

   

  czytaj więcej
 • Program "Pierwsza Pomoc"

  19 Maja 2017
  Program "Pierwsza Pomoc"

  Niebezpieczne sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy mogą zdarzyć się wszędzie – w domu, w szkole, podczas zajęć sportowych czy na ulicy. Do przyjazdu karetki pogotowia osoba poszkodowana może liczyć jedynie na pomoc przypadkowych osób, dlatego tak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jest to wręcz obowiązek każdego z nas, bowiem nie wiemy kiedy możemy się znaleźć w sytuacji zagrożenia życia. 

  czytaj więcej
 • Spotkanie trzech partnerów na Ukrainie

  15 Maja 2017
  20170510_090436.jpeg

  W powiecie dolińskim na Ukrainie zasiedli przy okrągłym stole przedstawiciele powiatów: dolińskiego na Ukrainie, Saalfeld - Rudolstadt w Niemczech i opolskiego z Polski. Gospodarzami rozmów byli starostowie dolińscy Jurij Mazur, z ramienia rządu i Iwan Daniłiw, reprezentujący samorząd. Z Niemiec przyjechał Marco Wolfram, starosta powiatu Saalfeld - Rudolstadt i Mathias Moersch, odpowiedzialny za związki partnerskie powiatu, a na czele polskiej delegacji stanął Henryk Lakwa, starosta opolski i Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego (8 - 12.05.2017) 

  czytaj więcej
 • Rafał Pasierbek w TVN

  10 Maja 2017
  Rafał Pasierbek w TVN

  Stunt Riding to ekstremalna jazda na sportowych motocyklach. Sport ten określany jest często jako jazda figurowa na motocyklu. Mistrzem świata w tej dyscyplinie jest Rafał Pasierbek - mieszkaniec Niemodlina w powiecie opolskim. O swojej pasji opowiadał w Dzień Dobry TVN. Rafał jest laureatem Nagrody Starosty Opolskiego Magnolia Powiatu Opolskiego w kategorii Sportowiec Roku 2016. 

  czytaj więcej