×
Wyszukaj w serwisie
×

Aktualności i wydarzenia

 • Umów wizytę w wydziale komunikacji i zaoszczędź czas!

  21 Czerwca 2018
  informacja na str. interentową- kolejka-1.jpeg

  Szanowni Państwo,

  Klientów korzystających z usług wydziału komunikacji prosimy o wcześniejsze umawianie wizyt za pośrednictwem elektronicznego systemu rezerwacji pod adresem: rezerwacja.powiatopolski.pl

  Zaletą umówienia wizyty jest krótki czas oczekiwania na obsługę spraw związanych z rejestracją pojazdów lub prawami jazdy.

  Klienci umówieni na godzinę – bilet R – przywoływani są w pierwszej kolejności.

   

  czytaj więcej
 • Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

  19 Czerwca 2018
  IMG_6276.jpeg

  W sobotnie popołudnie 16 czerwca 2018 r. rodziny zastępcze oraz dzieci z domów dziecka z Powiatu Opolskiego spotkały się na imprezie plenerowej w pięknej scenerii turawskiego jeziora. Organizatorami spotkania z okazji Powiatowego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego były Dom Dziecka w Turawie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu. Z rodzinami zastępczymi spotkała się Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski i Iwona Rejnhardt, dyrektor PCPR w Opolu oraz Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

  czytaj więcej
 • II finał Konkursu dla Małych Ratowników w Niemodlinie

  11 Czerwca 2018
  mały ratownik 6.jpeg

  Konkurs dla Małych Ratowników to przedsięwzięcie, które po raz drugi zorganizowało niemodlińskie Liceum. 
  Od 2013 roku prowadzona jest tu innowacja pedagogiczna z ratownictwa medycznego. Dodatkową forma rozwoju są zajęcia z podstaw ratownictwa i wtedy szkolenie przechodzą przedszkolaki.
  Zapotrzebowanie na takie działania stale rośnie. Uczniowie Liceum są częstymi gośćmi okolicznych szkół podstawowych, przedszkoli. Pokazy pierwszej pomocy cieszą się zainteresowaniem podczas festynów rodzinnych i pikników. Można rzec, że jest to ich stały element

  czytaj więcej
 • Podwójny jubileusz w ozimskim Domu Kultury

  11 Czerwca 2018
  DSC06415.jpeg

  Od podwójnego jubileuszu: 65-lecia Domu Kultury i 55-lecia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej rozpoczęły się Dni Ozimka’2018. 8 czerwca w Domu Kultury odbyła się uroczystość, której uczestnicy „wehikułem czasu’ przemierzyli kilkadziesiąt lat historii obu placówek. Przewodniczkami w tej podróży były: dyrektor DK Justyna Wajs-Fijałkowska i kierowniczka biblioteki Jolanta Rogowska.

   

   

  czytaj więcej
 • Beczki w Dąbrowie

  11 Czerwca 2018
  beczki w dąbrowie.jpeg

  W magazynie w Dąbrowie składowanych jest w sumie kilkadziesiąt pojemników z niebezpieczną substancją. Ratownicy w pierwszej kolejności zidentyfikowali substancję, a Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego "Opole" uszczelnili zbiornik i dokonali neutralizacji.   

  czytaj więcej
 • Absolutorium dla Zarządu Powiatu Opolskiego

  11 Czerwca 2018
  DSC06398.jpeg

  Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków nadzoru rady powiatu nad działalnością zarządu. Po zakończeniu roku budżetowego, rada powiatu ocenia pracę organu wykonawczego na podstawie przedstawionego sprawozdania rachunkowego. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego, w tym przypadku Zarządu Powiatu Opolskiego w określonym przedziale czasowym.

   

  czytaj więcej