Uwaga!! z dniem 25.05.2018 r. w związku z wejściem w życie RODO administratorem Państwa danych osobowych jest Starostwo Powiatowe w Opolu Klauzula informacyjna RODO***Skrócenie czasu pracy w UM w Niemodlinie***UWAGA!!!***Nocna i świąteczna opieka medyczna 2018***Apteki***Konkursy ofert ***Rzecznik Konsumentów - komunikat UWAGA !!! ***Rzecznik Konsumentów

Wyszukaj w serwisie

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy maj /czerwiec 2011

Wraz z rozwojem cywilizacji pojawiają się coraz to nowe zagrożenia, wzrasta liczba wypadków drogowych, gdzie poszkodowanymi są zarówno kierowcy, pasażerowie pojazdów jak i przypadkowi przechodnie. Wzrastająca mobilność ludzi powoduje, że w każdym miejscu możemy być świadkami wypadku, a natychmiastowe działanie często decyduje o życiu człowieka, dlatego też zasady udzielania pierwszej pomocy powinny być wpajane ludziom tak wcześnie jak to tylko możliwe. Wychodząc temu naprzeciw Starostwo Powiatowe w Opolu zorganizowało i sfinansowało szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w których uczestniczyła młodzież ze szkół ponadgimanzjalnych z Prószkowa, Ozimka, Tułowic, Niemodlina i Chróściny. Szkolenia odbyły się w okresie od 23 maja do 9 czerwca br.i obejmowały część teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie poznawali m.in. zasady i etapy udzielania pierwszej pomocy, praktycznie uczyli się postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym, postępowania w przypadku braku oddechu oraz postępowania w przypadku ran i krwotoków.
Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Opolskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.